Основні завдання:

Підприємство здійснює господарську діяльність на основі чинного законодавства України та Статуту підприємства, затвердженого рішенням Дубенської міської ради від 20 грудня  2013 року № 2649.

Відповідно до Статуту, КП «Дубноводоканал» здійснює комплекс робіт, пов’язаних з видобутком та постачанням питної води, а також з відведенням стічних вод з повним біологічним очищенням. Надання зазначених послуг передбачає, зокрема, виконання наступних основних завдань:

  • видобування питної води із Дубенського водозабору, який складається із 6 артезіанськихсвердловин,
  • транспортування води по магістральних водогонах;
  • експлуатацію міських внутрішньо-квартальних та дворових водопровідних мереж;
  • подачу питної води для мешканців міста Дубно;
  • надання послуг по відведенню стічних вод та експлуатацію каналізаційних колекторів;
  • повну механічну та біологічну очистку стічних вод на міських каналізаційних очисних спорудах.

Історична довідка

На початку ХХ століття в 1906 році в м. Дубно на базарній площі розпочалось спорудження артезіанського колодязя, який досяг 66,1 м глибини до сеноманських порід, давши для міста добротну воду. Через рік міська управа приймає постанову про водовозів що возили воду як  із згаданого колодязя,так і з річки:           

  1. Особам, що розвозили воду, потрібно було мати ярлики на визначення номера, який видавався на один рік.
  2. Водовозки могли бути одно або парокінні і пофарбовані олійною фарбою коричневого кольору, в бочках – крани або чопи для випускання води,і отвір зверху бочки для набирання води, що закривались дерев’яними кришками.
  3. Доставляти воду по ціні, що не перевищувала ¾ коп за відро і при цьому в терміни,визначені по взаємній згоді ,а напередодні суботи і святкових днів у збільшеній кількості.
  4. Ніхто з водовозів не міг передавати свій ярлик на користування водою з артезіанського колодязя іншій особі без згоди міського управління.
  5. Всі водовози при наборі води повинні були під”їжджати по черзі.

Така система водозабезпечення населення міста вдосконалювалась, але не задовольняла потреби міста.

Система водопостачання та водовідведення м. Дубно, яку ми маємо в даний час, почала розвиватися більше 40 років тому. Розширення багатоповерхового будівництва житлового фонду та розвиток підприємств місцевої промисловості  в місті вимагали подальшого будівництва водогонів і водопровідних мереж, які були введені в експлуатацію до 1976 року. Для більш надійного забезпечення питною водою промислових підприємств та населення міста виникла потреба будівництва обвідного водогону який був введений в експлуатацію в 1988 році. Разом з тим виникла необхідність будівництва каналізаційних мереж, очисних споруд каналізації (ОСК), напірних та самопливних колекторів , насосних станцій каналізації.

З 1986 р.- 2001 рік водопровідно-каналізаційне господарство м. Дубно знаходилось в підпорядкуванні підприємства “Рівнеоблводоканал”.  

В липні 2001 року на базі служби водопровідно-каналізаційного господарства м. Дубно підприємства “Рівнеоблводоканал”, згідно розпорядження голови обласної державної адміністрації, було створене комунальне виробниче підприємство водопровідно-каналізаційного господарства «Дубноводоканал» . А 26 січня 2007 року згідно рішення Дубенської міської ради № 408 було створено Комунальне підприємство «Дубноводоканал» Дубенської міської ради, яке є правонаступником всіх прав та обов’язків комунального виробничого підприємства водопровідно-каналізаційного господарства «Дубноводоканал»

Основна діяльність

КП «Дубноводоканал» здійснює такі види діяльності:

  • надає послуги з водопостачання і водовідведення населенню та підприємствам міста, очистка стоків;
  • здійснює санітарну очистку міста від твердих та рідких побутових відходів;
  • видає технічні умови на водопостачання та водовідведення при наявності вільних потужностей всім забудовникам, підприємствам, установам, організаціям;
  • видає вихідні дані на водопостачання та водовідведення
  • забезпечує інтенсифікацію діючих водопровідних та каналізаційних споруд;
  • забезпечує технічний нагляд за водопровідно-каналізаційними спорудами і мережами;
  • виконує ремонт, наладку, підготовку до повірки і повірку вимірювальних приладів;
  • утримання шляхово-транспортної мережі, ямковий та поточний ремонт дорожнього покриття, встановлення знаків, нанесення розмітки, підмітання вулиць, зимове і літнє утримання доріг, тротуарів, зупинок, мостів, пішохідних переходів;
  • утримання кладовищ, прибирання та догляд за могилами, надання ритуальних послуг, вивезення відходів від прибирання території кладовищ, влаштування огорож кладовищ;
  • утримання меморіалів, пам’ятників, пам’ятних знаків, капітальний та поточний ремонт пам’ятників, прибирання територій, прилеглих до пам’ятників;
  • підготовка міста до свят, фестивалів, ювілеїв;
  • знешкодження бродячих тварин;
  • ліквідація стихійних сміттєзвалищ;
  • експлуатація об’єктів комунального призначення (павільйони на зупинках, рекламні щити, урни, контейнерні майданчики, громадські туалети);
  • організація освітлення вулиць міста (експлуатація розподільчих систем вуличного освітлення, утримання мереж вуличного освітлення, реконструкція, капітальний та поточний ремонт мереж освітлення, розчищення ліній вуличного освітлення від зелених насаджень);
  • надання послуг з санітарної очистки населенню міста.

Технічна характеристика КП «Дубноводоканал»

На сьогоднішній день КП «Дубноводоканал» експлуатує 93,2 км водопровідних і 24,6 км каналізаційних мереж,  6 артезіанських свердловин, 1 резервуар чистої води (1250 м3),  10 каналізаційних насосних станцій,  комплекс очисних споруд каналізації повної біологічної очистки потужністю 4,2 тис. м3/добу та дві хлораторні — знезараження питної води та очищених стічних вод блочними електролізними установками «Пламя -2» з допомогою гіпохлориту натрію замість рідкого хлору.

Характеристика системи водопостачання м. Дубно

КП  «Дубноводоканал» водозабезпечення м. Дубно питною водою проводить з Дубенського водозабору, що експлуатує шість артезіанських свердловин, розташованих на верхньокрейдяному водоносному горизонті. На ділянці водозабору свердловини розташовані у підніжжя крутого схилу долини р. Іква. у вигляді лінійного ряду довжиною 1044 м. Свердловини №1а, №3, №4 пробурені на глибину 50 м , свердловини №1, №2 на глибину 47 м, св. 2а – 52 м. відповідно.

Експлуатаційні свердловини обсаджені обсадними трубами, затрубний простір зацементовано. Кожна з свердловини знаходиться в цегляному павільйоні роз­міром 4 х 10 м та у підземному бетонному колодязі глибиною 2,5-3,5 м., обладнана фільт­рами перфорованого та щілинного типу. Водовідбір ведеться глибинними насосами типу ЕЦВ 10-63-110 та WILO SPS 8-110-04 B1 26,5 кВт. КП  «Дубноводоканал» обслуговує 93,2 км водопровідних мереж, з них: вуличних мереж 52,7 км, дворових 33,0 км, водоводів 7,5 км. Централізованим водопостачанням забезпечено 26711 споживачів (11764 абонентів) м. Дубно.

Характеристика системи водовідведення м. Дубно

Система відведення стічних вод складається з 24,6 км. каналізаційних мереж, в тому числі головні колектори – 8,8 км, вуличних мереж 12,1 км, дворових 3,7 км, та 10-ти каналізаційних насосних станцій. Господарсько-побутові, виробничі та дощові стоки міста по закритому колектору потрапляють на каналізаційні очисні споруди проектною потужністю 4,2 тис.м3/добу.

Каналізаційні очисні споруди міста збудовані у 1982 р. і складаються із комплексу споруд для механічного та повного біологічного очищення стоків. Збір мулу здійснюється на мулових площадках. Очисні споруди займають площу в 2,5 га. Аераційна система КОС – струминна аерація.

Склад споруд

  1. Приймальна камера.
  2. Решітки-дробілки.
  3. Пісколовка.
  4. Піскові бункери.
  5. Аероокислювачі із влаштованими відстійниками.
  6. Контактні резервуари.
  7. Мулові майданчики.
  8. Хлораторна.
  9. Блок насосних станцій.