На виконання вимог Закону України від 03.12.2020 № 1060-ІХ «Про внесення змін до деяких законів України щодо врегулювання окремих питань у сфері надання житлово-комунальних послуг», згідно з якими зі структури тарифів на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення, що надаються КП «Дубноводоканал», які вводяться  в  дію з 01.06.2022 року  виключено усі витрати на збут, що мають увійти до складу плати за абонентське обслуговування для всіх індивідуальних споживачів.

 

У зв’язку з внесенням змін до Законів України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання» та «Про житлово-комунальні послуги», плата за абонентське обслуговування споживачів є обов’язковим платежем  для  всіх споживачів, з  кожним  із яких укладено індивідуальний договір  про надання послуг  з

централізованого водопостачання та/або централізованого водовідведення.

02.05.2022р. КП «Дубноводоканал» оприлюднив  публічний договір приєднання  з індивідуальним споживачем про надання послуг з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення (без обслуговування внутрішньобудинкових систем) на основі типового договору, з врахуванням нарахування плати за абонентське обслуговування відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 05.07.2019 № 690 «Про затвердження Правил надання послуг з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення і типових договорів про надання послуг з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення». 

Договори  набирають  чинності  з  01.06.2022року.

Вартість  абонентського  обслуговування  не  може перевищувати  граничного розміру, визначеного постановою Кабінету Міністрів України  від 21 серпня 2019р. № 808.

Інформація щодо розміру плати за абонентське обслуговування, грн/мiсяць(з ПДВ) з  01.06.2022року :

Категорія споживачів Водопостачання Водовідведення Всього
Фізичні особи 6,98 8,53 15,51
Юридичні особи 7,20 8,73 15,93

 

Плата за абонентське  обслуговування  включає  наступні  витрати, пов’язані  з:

  • веденням особових карток споживачів (проведення нарахувань, облік оплат, видача довідок, переоформлення особових рахунків, прийняття на абонентський облік вузлів обліку води, ін);
  • зняттям показників водомірів, здійсненням обстежень мереж;
  • формуванням рахунків за надані послуги та їх доставка споживачам;
  • стягненням плати за спожиті комунальні послуги (послуги банків, почти);
  • здійсненням розподілу обсягу спожитих послуг між споживачами;
  • обслуговуванням програмного  забезпечення;
  •  обслуговуванням та заміною вузлів комерційного обліку води (загальнобудинкового лічильника) у разі їх наявності у будівлі споживача.

 

Звертаємо  увагу, що ці витрати  завжди  були закладені  в тариф, однак  після змін у законодавстві витрати на абонентське  обслуговування  виведені в окремий платіж.

 

Абонентська  плата  нараховується  щомісячно, у фіксованому розмірі, з розрахунку на один особовий рахунок,  незалежно  від  кількості  мешканців  в квартирі та спожитої  води.

 

З метою зменшення витрат споживачів на сплату комісії за послуги фінансових установ при оплаті рахунків, встановлено порядок при якому кошти за абонентське обслуговування  і послуги централізованого водопостачання та водовідведення приймаються на один банківський рахунок. В разі не повної оплати, першочергово розноситься оплата за абонентське обслуговування, а потім платіж розподіляється на послуги  з централізованого водопостачання та  централізованого водовідведення.

Для зручності споживачів, плата за абонентське обслуговування буде виведена в  єдиній  квитанції  окремим  рядком.

 

Адміністрація  КП «Дубноводоканал»